Zajęcia dodatkowe
dla Twojego dziecka

Wtorek Środa

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe usprawniające motorykę dużą i ogólną koordynację ruchową .Zajęcia również mają na celu zaszczepienie w dzieciach pasji do ruchu, ukształtowania dobrych przyzwyczajeń i nawyków, które wpłyną na ich prawidłowy rozwój fizyczny. Zajęcia odbywają się w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczo- opiekuńczych.

Czwartek

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne pobudzą u dzieci wyobraźnię przestrzenną, polepszą motorykę, zachowanie równowagi oraz zwiększą pewność siebie. Zajęcia są idealne dla dzieci, które potrzebują bezpiecznego miejsca na rozładowanie pokładów niezużytej energii w rytm muzyki.

Środa

Karate tradycyjne

Zajęcia z karate tradycyjnego nauczą dzieci dyscypliny, samodoskonalenia się i pogłębią ich zdolności fizyczne.

Wtorek

Drużyna Kangura – Przedszkoliada

Drużyna Kangura to najpopularniejszy ogólnopolski cykl zajęć rozrywki ruchowej. Zajęcia zapewniają wszechstronny rozwój ruchowy i profilaktykę zdrowia od najmłodszych lat. Dzieci poznają podstawy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Podczas poznawania podstawowych zasad gier zespołowych dzieci uczą się rywalizacji, gry fair play oraz wiary we własne możliwości. Oficjalna strona Drużyny Kangura: http://www.przedszkoliada.pl/

Zajęcia SI

Gabinet integracji sensorycznej i naturopatii „Niezłe Ziółko” zaprasza na diagnozę i terapię integracji sensorycznej. Zanim dziecko rozpocznie terapię Integracji Sensorycznej musi zostać zdiagnozowane pod kątem rozwoju procesów sensorycznych. Diagnoza składa się z 3 spotkań, po których rodzic otrzymuje pisemną diagnozę zawierającą: – ocenę zaburzeń integracji sensorycznej, – ocenę fizjoterapeutyczną, – sprawdzenie niedoborów/ nadmiarów witamin i pierwiastków śladowych, – sprawdzenie obecności pasożytów w organizmie, – sprawdzenie nietolerancji pokarmowych, – rozpisana zalecana suplementacja i dieta, – zalecenia ćwiczeń w domu. Późniejsza terapia to indywidualny zestaw ćwiczeń i czynności poprawiających integrację sensoryczną dziecka. Zajęcia prowadzi: Dagmara Chmielewska | Gabinet Integracji Sensorycznej i Naturopatii „Niezłe Ziółko”

Piątek

Joga

Joga dla dzieci jest świetną formą ćwiczeń, które wzmacniają koordynację ruchową oraz elastyczność mięśni, kształtują prawidłową postawę. Dodatkowo joga korzystnie wpływa na koncentrację, wycisza i uspokaja.

Poniedziałek

Superminds Academy

Zajęcia matematyczno-językowe dla 4-6 latków. Dzięki dołączeniu do Superminds Academy dziecko nauczy się rozpoznawać, odczytywać i pisać cyfry i liczby, nauczy się dodawać i odejmować liczby dwu i trzycyfrowe na Sorobanie – japońskim liczydle, pozna ponad 300 słówek i zwrotów w języku angielskim oraz będzie rozwijał swoje umiejętności matematyczne budując i rozwijając zadania na klockach Lego. Arytmetyka mentalna wpływa na wszechstronny rozwój intelektualny dziecka m.in. intensywnie rozwija obie półkule mózgowe, intensywnie rozwija pamięć wizualną i słuchową, rozwija kreatywne i niestandardowe myślenie oraz poprawia skupienie uwagi i samodzielność w wykonywaniu zadań.

Wtorek Piątek

Język angielski

Ważnym elementem w Przedszkolu KIDO jest wdrażanie języka angielskiego już od najmłodszych lat. Oprócz zajęć z jęz. angielskiego w ramach obowiązkowej podstawy programowej, dzieci mogą brać udział w dodatkowych zajęciach. Język angielski spontanicznie wdrażany w poprzez zabawę będzie dla dzieci świetną okazją do nauki języka obcego. Kids just wanna have fun!

Poniedziałek

Rytmika

Zajęcia ruchowo-muzyczne prowadzone w formie zabawy z rytmem, muzyką i instrumentami muzycznymi pomagają dzieciom ukształtować słuch i pamięć muzyczną. Poprzez zapamiętywanie piosenek i tańców również oddziałujemy na prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej oraz słuchowej. Zajęcia odbywają się w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczo- opiekuńczych.

Środa

Zajęcia artystyczne

Zajęcia artystyczne łączą ze sobą zajęcia plastyczne, teatralne i muzyczne. Jest to mieszanka niezwykle wybuchowa, która rozbudzi dziecięcą kreatywność i wrażliwość. Rozwijanie inwencji twórczej uwolni samoekspresję i twórczość małych artystów.

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Terapia logopedyczna

Zapewnienie zajęć logopedycznych dla dzieci, które wymagają korekty w zakresie mowy. Zajęcia prowadzi: mgr Natalia Szczech

Poznaj ofertę zajęć dla rodziców

Dowiedz się więcej
Skip to content