Grupy w KIDO

lic. Katarzyna Bronisz

Poznaj nas lepiej

Jolanta Rosiak – Dyrektorka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale Pedagogika wieku dziecięcego, posiadam dyplom z Zarządzania oświatą oraz ukończyłam Informatykę i technologię informatyczną na Politechnice Łódzkiej. Od 35 lat jestem nauczycielem, któremu przyświeca motto:

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie”.
Te słowa Janusza Korczaka towarzyszą mi przez cały okres mojej drogi zawodowej. Tej codziennej, nauczycielskiej i tej, którą rozpoczęłam we wrześniu 2021 roku na stanowisku dyrektora Publicznego Przedszkola nr 6 KIDO.
Ten ogrom zaufania, którym mnie obdarzono i cele pracy, które sobie wytyczyłam można porównać do dziecka, które zbiera muszle na plaży: jest szczęśliwsze niż najbogatszy człowiek na świecie. Jaki jest jego sekret? Ten sekret jest też moim sekretem. Dziecko żyje chwilą obecną, cieszy się słońcem, słonawym powietrzem plaży, cudownym piaskiem. Jest tu i teraz. I cokolwiek robi, robi to całkowicie, intensywnie; jest tak pochłonięte, że zapomina o wszystkim innym. (Osho).
Dążę do tego każdego ranka, gdy przekraczam próg mojego przedszkola. Dla mnie najważniejsze w KIDO jest dziecko. Dziecko jest moim partnerem i towarzyszem przez 35 lat mojej pracy zawodowej. Moja praca jest dla mnie pasją.
Każdego dnia dostrzegam, że najwyższa jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej przez dziecko tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania i posiadania. Staram się być przewodnikiem, który odpowie na pytania, dobrym słuchaczem, nie mówcą, dostarczycielem wiedzy, bo dziecko jest jak gąbka i chłonie wszystko, co jest wokół niego. Przede wszystkim staram się być „dostarczycielem” radości, bo śmiech dziecka to najpiękniejszy dźwięk na świecie. Pragnę, by ten dźwięk rozbrzmiewał nieustannie w KIDO. Bo, jak powiedział Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Adrianna Mycka-Sobieraj

Nazywam się Adrianna Mycka-Sobieraj i z wykształcenia jestem Pedagogiem Wieku Dziecięcego, Spec. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Dzieci, Oligofrenopedagogiem, nauczycielem dyplomowanym z dwudziestoletnim stażem, Trenerem Umiejętności Społecznych. Moje wielokierunkowe wykształcenie terapeutyczne i zamiłowanie do pracy z dziećmi pomaga moim podopiecznym uporać się z emocjami i trudnymi zachowaniami. Pracuje z dziećmi kreatywnie, z pasją odkrywając przed nimi tajemnice świata i zdrowia. Z wielką ciekawością podchodzę do każdej relacji z dzieckiem w każdym z nich doszukując się jego mocnych stron. Moje doświadczenia z dziećmi spowodowały ogromną potrzebę pomocy również rodzicom. Jestem Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, praktykiem Kids’Skills, realizatorem Szkoły dla rodziców i wychowawców co daje mi możliwość jeszcze lepszej pomocy dzieciom w ich środowisku domowym. Prywatnie jestem mamą dwudziestoletniej Liliany, studentki Wydziału Dziennikarstwa.

Katarzyna Bronisz

Nazywam się Katarzyna Bronisz, ukończyłam Pedagogikę Specjalną o specjalności oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Marie Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Warszawie. Próbując dotrzeć do swojego wewnętrznego potencjału uczestniczyłam w wielu różnych kursach m.in.: kurs sensoplastyki, animatora dzieci i młodzieży, adaptacji dziecka w przedszkolu, „Dzień Dobry Przedszkole”- zabawy muzyczno-ruchowe, rytmiczne, logorytmiczne. Podczas swojej pracy odbyłam również kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznałam się z założeniami pedagogiki Freblowskiej oraz pedagogiki według planu Daltońskiego. Jako nauczyciel staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, abym mogła przyczynić się do lepszego zrozumienia dzieci otaczającego ich świata, by dzieci same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Jestem osobą pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Prywatnie jestem mamą Piotrusia. W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas z rodziną, gotować oraz wychodzić z synem na długie spacery.

Aneta Wasiak

Nazywam się Aneta Wasiak ukończyłam Pedagogikę wieku Dziecięcego w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu i studia I stopnia na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Jestem na początku swojej drogi nauczycielskiej i próbuję odnaleźć swój kierunek, poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w różnych kursach doskonalących. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych. Prywatnie jestem mamą Łucji i Oliwii. W wolnym czasie lubię rysować i chodzić do kina.

Kamila Łyskawka

Nazywam się Kamila Łyskawka. Ukończyłam studia licencjackie o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Łódzkim, swoją edukację postanowiłam kontynuować na tej samej uczelni. W 2022 zdobyłam tytuł magistra ze specjalności Pedagogika wieku dziecięcego.  W trakcie studiów rozpoczęłam pracę opiekunki dziecięcej. Oprócz szkoły wyższej  skończyłam 1 stopień szkoły muzycznej w Łodzi dlatego śpiew, taniec oraz muzyka to jest to w czym czuję się najlepiej. Staram się dzielić z dziećmi moja pasją. Dzięki mojemu doświadczeniu i wykształceniu jestem osobą empatyczną, wyrozumiałą oraz sprawiedliwą. Zawsze staram się zrozumieć emocje człowieka i właściwie na nie reagować. Choć dopiero zaczęłam pracę w przedszkolu, patrząc na uśmiechy moich podopiecznych i słuchając ich niezwykłych historii wiem, że nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną.