Poznaj nas lepiej!

Publiczne Przedszkole nr 6 KIDO

Z myślą o przyszłości dzieci

Publiczne Przedszkole nr 6 KIDO to nowoczesne, przyjazne i bezpieczne miejsce wspaniałych zabaw i nauki, które jest w pełni przystosowane do potrzeb dzieci.

To miejsce, w którym każde dziecko będzie mogło wszechstronnie rozwijać się pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Oprócz realizacji podstawy programowej w Przedszkolu KIDO równie ważna jest zabawa, poprzez którą dzieci będą mogły pobudzić dziecięcą kreatywność oraz w pełni poznawać świat, a ciekawa oferta zajęć dodatkowych pomoże im kształtować swoje zdolności i zainteresowania.

wizualizacja przedszkola

Każdy jest tak samo ważny

Główną myślą przy tworzeniu Przedszkola KIDO było stworzenie i udostępnienie miejsca, w którym każde dziecko stanie się samodzielne, aktywne, twórcze, pewne siebie oraz wrażliwe na otaczające nas środowisko. Jednak, tworzymy to miejsce nie tylko z myślą o dzieciach, ale także o rodzicach, którym zależy na tym, aby ich dzieci czuły się bezpiecznie w miłej i ciepłej atmosferze, a oni mogli zostawiać je u nas z pełnym zaufaniem.

Istotnym aspektem dla nas jako placówki wychowawczej jest wspieranie lokalnej społeczności, dlatego lubimy brać udział w akcjach charytatywnych oraz społecznych tym samym przyczyniając się do uczenia dzieci wrażliwości, tolerancji oraz otwartości na poznawanie siebie i innych.

Nieograniczone możliwości

Przedszkole KIDO zlokalizowane jest w Rąbieniu AB przy ul. Irysowej 21. Pierwsi przedszkolacy rozpoczęli swoją przygodę z nauką we wrześniu 2021 roku. Jest to 6 oddziałowe przedszkole publiczne, które pomieści 150 dzieci. Nowoczesny i funkcjonalny budynek posiada 6 słonecznych i w pełni przystosowanych dla dzieci sal do nauki, zabawy oraz odpoczynku. Każda sala ma oddzielną łazienkę. Dodatkowa sala jest w pełni wyposażona w profesjonalny sprzęt do zajęć integracji sensorycznej. Dodatkowo pełni funkcję sali zabaw podczas zajęć sportowo-muzycznych. Jej dostępność oraz praktyczność daje możliwość organizowania warsztatów, spotkań, zajęć otwartych dla rodziców i opiekunów oraz organizacji imprez okolicznościowych. W oddzielnej strefie znajduje się pokój do zajęć logopedycznych oraz zajęć indywidualnych. Na terenie przedszkola znajduje się duży ogród oraz plac zabaw idealny do bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Cała przestrzeń przedszkola sprzyja nauce, rozwojowi i zabawie.

przedszkole

Zawsze smacznie

Aby stworzyć optymalne warunki dla prawidłowego rozwoju dzieci szczególną uwagę poświęcamy zdrowym posiłkom. Pora jedzenia stanowi jedną z podstawowych i najważniejszych części dnia naszej placówki. Sami jako smakosze i sympatycy zdrowego odżywiania stawiamy na smaczne i pełnowartościowe dania. Zaufana i profesjonalna firma cateringowa przygotowująca posiłki dla naszych pociech również dostarcza indywidualne dania dla dzieci z uczuleniami i alergiami pokarmowym.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00- 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych.

Koniec za:

Zapisy do KIDO

Wystarczy, że pobierzesz kartę zgłoszenia, wydrukujesz, wypełnisz i wyślesz skan lub zdjęcie na maila sekretariat@przedszkolekido.pl a w późniejszym terminie doniesiesz wniosek do Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Ściegiennego 5/6 w Aleksandrowie Łódzkim

Wniosek przyjęcia do przedszkola Oświadczenie o rozliczaniu podatku Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka Oświadczenie o wielodzietności rodziny